• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
להצעה משתלמת
שלח פרטים

4 טריקים לשילוב פרקט ושטיח בסלון

הפרקט כבר מזמן תפס חלק נכבד בבית ואפילו במשרדים, הוא מרגיש כמו בן בית ואנחנו שמחים שהוא מצטרף לעיצוב , כי הוא מוסיף יופי ועוצמה לאווירה בבית, או במשרד.

לא פעם אנו חוששים לשלב בין שטיחים לבין פרקטים ולמה? משום שזה נראה עמוס מידי, ולא ממש מתחבר יחד? משום ששטיח ופרקט זה כמו שמן ומים, משום שהצבעים אינם תואמים .

אז זהו שפרקט ושטיח יכולים להסתדר מצוין, אם רק יודעים איך לשלב בניהם.

סוף מעשה במחשבה תחילה

לפעמים האינטואיציה הראשונה שעולה לנו כאשר אנו רוצים לשלב בין פרקט ושטיח היא שזה בחיים לא יכול להתאים, אבל רגע לפני התובנה הלא תמיד נכונה הזו כדאי לחשוב רגע.

יש פרקטים מגוונים ושונים בטקסטורות שלהם, יש פרקטים שהם חלקים , עם דוגמא, וכן עם צבעים חזקים יותר או פחות. במידה ויש לנו פרקט "רועש" יותר כלומר הטקסטורה שלו עם טון בולט יותר כדאי לבחור בשטיח "שקט" לעיניים כלומר בצבע חלק נטול דוגמאות גאומטריות או כל דוגמא אחרת. השילוב בין פרקט עם טקסטורה לבין שטיח חלק יוצר הרמוניה משותפת וזה בהחלט משצלב יפה עם יתר העיצוב בבית.

ואם זה ההיפך? כלומר שהשטיח הוא בעל דוגמאות חזקות ובולטות ? אז כאן רצוי לשלב פרקט בהיר יותר.

השקעה לטווח ארוך

הפרקטים נרכשו בסכום לא מבוטל וההשקעה הייתה גבוהה , עכשיו אם נבחר שטיח זול יותר השילוב לא יתאים כי יראו את 

ההבדל באיכות, לכן אם בוחרים פרקטים איכותיים רצוי ומומלץ לבחור גם שטיח שהוא איכותי , חוץ מזה משקיעים קצת יותר בהתחלה אבל אח"כ ההשקעה משתלמת לאורך זמן ויכולה לחסוך בעתיד ולהימנע מרכישה נוספת של שטיח או פרקט.

צבעים זה החיים, לבחור טוב

להכניס קצת צבע לחיים ולחדר זה תמיד טוב וחשוב , בעיקר לאווירה, בדגש על קצת כלומר במינון הנכון .

ואיך יודעים מה המינון הנכון בבחירת הצבעים? חשוב להסתכל מסביב לחדר אם למשל הקירות הם לבנים אפשר לשלב שטיח צבעוני יותר אבל כזה שיתאים גם לריהוט מסביב , לא לבחור את כל צבעי הקשת עם חד קרן כי בסוף הכל יתבלבל והחדר "השקט והרגוע" יהפוך לדיסקוטק , לכן מינון זוהי מילת המפתח המובילה בבחירת הצבעים, לדעת לבחור בקפידה את הצבעים ולהתאים אותם לפרטי הריהוט השוהים בחדר.

לא צריך להסתיר כלום

הרעיון הוא בבחירת הפרקט הוא שייראו אותו, ובמחשבה שלנו כאשר מניחים עליו שטיח אז רצוי להסתיר את הפרקט – אז זהו שממש לא, אפשר לשלב את שניהם ביחד ולבחור שטיח קטן יותר שיתאים שוב לצבעים ולאווירה בחדר ובכך לקבל מכל פריט קצת.

קצת פרקט וקצת שטיח.

לסיכום

קיימים המון שילובים בתחום העיצוב, אחד מהם זה השילוב בין פרקט לבין שטיח. מה שכדאי לשים לב זה כיצד עושים את זה נכון אם מבחינת שילוב צבעים, איכות ומינון.