• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
להצעה משתלמת
שלח פרטים

תחזוקת שטיחים – כל מה שחשוב לדעת

נתחיל עם המובן מאליו, שטיחים מוסיפים המון חמימות, נוחות וסטייל לכל חלל בבית או במשרד. הם מגיעים עם המון יתרונות החל בדגמים, צבעים, דוגמאות ועיצובים המאפשרים להתאים אותם לכל סגנון עיצוב ופינה בבית, ועד תכונות פונקציונליות שונות שתורמות המון לחללי הפנים. יחד עם זאת, ללא תחזוקה מתאימה ושוטפת, לא רק שהשטיחים לא יראו במיטבם, אלא שהם עשויים לצבור אבק ואלרגנים, ולפעמים אפילו מזיקים מסוגים שונים.

לכן אם אתם רוצים לשמור על אורך החיים והמראה של השטיחים שלכם בבית, כדאי שתקפידו על הדברים הבאים.

שאיבת אבק

אחת הפעולות היותר הכרחיות בתחזוקת שטיחים היא שאיבת אבק, למעשה מומלץ לעשות זאת פעמיים בשבוע לפחות. שאיבת אבק עוזרת להסיר לכלוך, אבק ואלרגנים שמצטברים על השטיח ובתוך הסיבים שלו. כיום יש שואבי אבק ממש מתקדמים, עם יכולות שאיבה עוצמתיות והתאמה לסוגים שונים של משטחים ושטיחים, מה שמאפשר לכם להגיע מתחת לפני השטח ולנקות את הלכלוך בצורה יסודית. 

ניקיון לכלוך וכתמים

תאונות קורות, ולפעמים השטיח יתלכלך כתוצאה מכך. אם נשפך לכם משהו על השטיח חשוב שתנגבו אותו בעדינות עם מטלית נקייה או מגבת נייר, כדי לספוג כמה שיותר נוזלים. שימו לב שלא לשפשף או לקרצף את הכתם, כדי שלא יחדור עמוק יותר לתוך סיבי השטיח ואז יהיה הרבה יותר קשה להסיר אותו. הסירו כתמים עקשנים עם מסיר כתמים אשר מיועד לשטיחים, עקבו אחר ההוראות של היצרן בקפידה, כאשר תמיד כדאי לנסות את המוצר קודם כל בפינה נסתרת של השטיח כדי לראות איך הוא מגיב לחומר הניקוי.

ניקוי עמוק

מלבד שאיבת אבק רגילה, עליכם להקפיד גם לבצע ניקוי עמוק לשטיח כדי לשמור עליו. אפשר לבצע ניקוי עמוק בשיטות שונות ומגוונות, כמו למשל ניקוי בקיטור, ניקוי יבש או שיטות אחרות, כמובן בהתאם לסוג השטיח והמלצות היצרן. תוכלו לבחור בשיטות עשה זאת בעצמך או לפנות לאנשי מקצוע מיומנים. ניקוי עמוק יעזור להסיר לכלוך שהגיע לעומק הסיבים, הוא ירחיק אלרגנים ויעיר לחיים את הסיבים.

תחזוקה מונעת

תחזוקה מונעת יכולה לעזור לכם לשמור על השטיח לאורך זמן, כאשר ישנן כמה וכמה פעולות שתוכלו לבצע כדי למזער את הסיכוי שיצטבר בלאי על השטיחים שלכם. למשל, מומלץ להניח את השטיחים במקומות שבהם אין תנועה ערה של אנשים, או לחלופין, להניח שטיחים בכניסה לבית אשר ילכדו לחות ולכלוך וימנעו מהם להגיע אל השטיחים שבחללים המרכזיים. כמו כן אתם יכולים לבקש מבני המשפחה או מאורחים לחלוץ את הנעליים כאשר הם נכנסים לאזור ובו יש שטיחים, מה שיפחית את הלכלוך והפסולת במידה משמעותית.

ולבסוף, היעזרו באנשי מקצוע בעת הצורך

לפעמים למרות כל המאמצים אנו עשויים להתמודד עם אתגרים כמו כתמים עמוקים או פשפשים שנדבקים לשטיחים, למזרנים ולספות. במקרה כזה, מומלץ לפנות ישירות לסיוע מקצועי. בין אם אתם זקוקים למומחים בהסרת כתמים, שירותי ניקיון שטיחים מקצועיים ובין אם לשירותי של מדביר פשפש המיטה מוסמך, אנשי מקצוע מיומנים יכולים לספק פתרונות מעולים ויעילים בהתאמה לצרכים ספציפיים ולמצבו של השטיח. מדביר מקצועי יגיע אליכם עד הבית, יבצע הדברה כנגד פשפש המיטה עם שואב, קיטור וריסוס גם יחד ויפתור אתכם מהמפגע אחת ולתמיד. אל תנסו לחסוך את ההוצאה ולטפל במפגע בעצמכם שכן אין מיכשור ביתי שיכול להתמודד לבד באופן מוצלח עם פשפשים מסוג זה, וחבל שתמשיכו לסבול לאורך זמן.